S dětmi do práce? Jsou firmy, kde to není žádný problém

4. 4. 2017

Slyšíme to stále - postavení žen s dětmi na trhu práce by se mělo zlepšit. Jak ale vypadá praxe a co zaměstnavatelé nabízí maminkám, které se vrací do práce nebo chtějí skloubit práci a rodinu? A co nastane, když bude dítě nachlazené a nemůže do školky nebo školy?

Zase rýma...

Takové situace zná asi každá pracující maminka. Ráno má dítě zvýšenou teplotu, kašel nebo rýmu, se kterou do školky nebo do školy rozhodně nemůže. Co teď? Za půl hodiny musíte být v práci, hlídání narychlo neseženete a babičky bydlí daleko. Nebo se naopak vracíte po mateřské a děsíte se, že podobné situace budete občas řešit?

Co dělat, pokud zrovna nepracujete ve firmě provozující vlastní firemní školku? Dobrá zpráva je, že většina zaměstnavatelů se snaží pracujícím rodičům pomoci. A mají různá řešení, jak jim usnadnit návrat do práce nebo řešit situaci, kdy žena nastupuje na rodičovskou, ale zároveň se chce realizovat v práci.

Je vaše firma „baby friendly“?

Řešením je firemní kultura „baby friendly“. Zaměstnavatel, který se s tímto termínem spojuje, je pro vás ideální! V praxi to totiž znamená, že kultura společnosti, ve které pracujete, je přátelská k rodině. A formy jsou různé.

Některé firmy nabízí možnost vzít si svoje dítě do práce a posadit ho do dětského koutku, další nabízí příspěvek na hlídání a jiné třeba flexibilní pracovní dobu.

Zřídit mini koutek, rozložit hračky na poradě nebo jen nabídnout dětem v pracovní době pastelky a papír, nebývá v těchto společnostech problém. Může jít o různé formy společného řešení, jak se postarat o děti a zároveň pracovat.

Jak a kde to funguje?

Když žena otěhotní nebo porodí miminko, ještě neznamená, že v tu chvíli ztratila vše, co se do té doby naučila nebo firmě nabízela. Pokud si přeje i nadále pracovat, je ideální si společně specifikovat představy obou stran a nastavit adekvátní řešení.

„S maminkami, které chtějí pracovat, vždy hledáme možnosti, jak sladit pracovní a osobní život. Aktuálně řešíme s kolegyní, která se chystá na rodičovskou dovolenou, možnosti, jak se může, třeba i pár týdnů nebo měsíců po porodu, zapojit do práce.

Pokud má maminka zájem stále pracovat, hledáme vhodnou formu – práci z domu, zkrácenou formu úvazku, podílení se např. jenom na jednom projektu. Možností je celá řada. Pokud se naopak kolegyně vrací po rodičovské na plný úvazek, nabízíme jí možnost kdykoliv přivést dítě do kanceláře. Dítě se na pár hodin zabaví v mini koutku a maminka může v klidu pracovat,“ říká konzultantka Martina Jandečková ze vzdělávací společnosti MgC Group, která se zároveň zabývá vzděláváním a rozvojem zaměstnanců ve firmách.

Dobrou zprávou podle ní je, že kultura „baby friendly“ nebo přímo „baby friendly office“ jsou stále rozšířenější. Možnost vzít dítě do práce, pokud má jen lehké nachlazení nebo nemůže krátkodobě do kolektivu, nabízí stále více firem.

„Zaměstnavatelé si uvědomují důležitost sladění rodinného a pracovního života. Vždy je potřeba pracovat s nastalou situací a být schopen flexibilně reagovat. Je to o individuální domluvě s firmou, ve které pracujete. Maminky se nesmí bát zeptat, co jim firma může nabídnout a zároveň zaměstnavateli ukázat, že práci berou zodpovědně, baví je a chtějí v ní pokračovat,“ uvádí Martina Jandečková.

Firmy si chtějí zaměstnance udržet

Upozorňuje také na to, že v určitých oborech je po zaměstnancích nouze, a firmy tak musí hledat cesty, jak je nalákat a také udržet. Právě benefity usnadňující skloubení rodinného a pracovního života jsou skvělými prostředky.

„Samozřejmě jsou provozy, kde např. přítomnost dětí není možná. Rodiče ale velmi oceňují i flexibilní formy práce – od home office přes nejrůznější formy úvazků, které jim více vyhovují. U firem vnímáme velkou snahu nabídnout zaměstnancům řešení, které je efektivní pro obě strany. Je ale třeba celková změna a pohled firmy – nastavení firemní kultury, změna myšlení manažerů nebo uzpůsobení prostředí,“ dodává Jandečková.

 
Maminka
Maminka
Psychologie
Revlon
Lmc
CA
Euro Guidance
Alza
Office
Organic Beauty
Dercos
Vichys