Jak o sebe pečovat mezi prací a rodinou?

4. 9. 2018

Návrat do práce pro ženu po mateřské dovolené není nic jednoduchého. Je za ním skryta spousta stresu a pochyb o tom, zda to vůbec zvládne. Je však třeba zachovat klid a vzít věci pevně do vlastních rukou, protože nic nepomáhá více, než zdravá sebedůvěra.

Na maminkách po mateřské dovolené se často podepíší roky strávené doma s dítětem. Je možné, že se cítí zbytečná a nedokáže si představit, že bude zase fungovat stejně jako před těhotenstvím. S tím bývá také spojena otázka, zda jí při přebíhání mezi rodinou a prací, zbyde nějaký čas na to, aby se starala sama o sebe. Lze však zvolit takové přípravky a prostředky, které celý proces zjednoduší a urychlí. Jak o sebe pečovat ve všem tom shonu?

Nízké sebevědomí a stres se podepíší na kvalitě pleti

K péči o rodinu nyní přibyde i péče o vlastní kariéru. S tím je spojený nedostatek spánku, stres a celkové vyčerpání. Tohle vše se projeví nejen únavou celého těla, ale také na naší pleti. Vypadá unaveně, je bez jasu, zašedlá a všechny tyto negativní faktory dohromady vedou i k jejímu rychlejšímu opotřebení a stárnutí, tedy i k vráskám. Je třeba zpomalit, nevěnovat pozornost zbytečným maličkostem a zvolit takovou péči o pleť, která pomáhá s bojem s vnitřními i vnějšími negativními vlivy.

Náš tip: Vichy Slow Âge– denní péče proti vznikající projevům stárnutí pleti.

Pozor na nedokonalosti a pupínky

Stres nebo také porod a hormonální změny jsou známými spouštěči celé řady reakcí, které mají za následek zvýšený výskyt nedokonalostí, černých teček a pupínků. Lze tomu předcházet vhodnou péčí, především šetrným čistěním pleti a krémy, které neucpávají póry. Pokud se přeci jenom nějaký pupínek objeví, lze ho zakrýt dobrým make-upem, který pleť sjednotí, vydrží celý den a zároveň nepůsobí jako maska, takže díky němu pleť vypadá přirozeně a zároveň se ušetří spoustu času.

Náš tip: Vichy Dermablend 3D – korekční make-up proti nedokonalostem.

Může dojít k zvýšenému vypadávání vlasů

Náhlá ztráta vlasů se projevuje nejen u maminek, které se vrací do práce a jsou ve stresu, ale i u těch čerstvých. Po porodu totiž dochází k hormonálním změnám a vlasy začnou nadměrně vypadávat. Ať už je důvod jakýkoli, je nutné si odpočinout a dopřát si více spánku. Nejenže to prospěje vlasům, ale i psychické pohodě. Lze také sáhnout po speciálních kúrách a šamponech, které vypadávání vlasů usměrní.

Náš tip: Vichy Dercos Aminexil Clinical 5– kúra proti vypadávání vlasů.

 
Maminka
Maminka
Psychologie
Revlon
Lmc
CA
Euro Guidance
Alza
Office
Organic Beauty
Dercos
Vichys